444 7 647 ALO KAYIT

KURUMSAL

Hakkımızda

Hakkımızda

2003 yılında birkaç girişimci öğretmen diye söze başlarsak TARİH olur. Ankara’nın
kuzeyinde bir alışveriş merkezinde kuruldu desek COĞRAFYA...O günlerde
230 bin öğretmen adayı ile 1 milyon memur adayına umar oldu desek adı MATEMATİK
konusu. İhtiyaç Akademi

Her bakış bir gözlem, her gözlem bir düşünce, her düşünce bir bağlantı ve ilişki
doğurmuştu. Öyle ki, her dikkatli bakışta bir teori vardı. TÜRKÇE ve VATANDAŞLIK...
KPSS’nin olmazsa olmazlarından biri olan GYGK (Genel Yetenek - Genel Kültür) bu
çalışmalarla rayına oturtuldu. Bilimlerin en babası, öğretmen adaylarının can damarı
Eğitim Bilimleri ile pekiştirilince dünyaya gelen yeni bir canlıya isim vermek zor olmadı. "İHTİYAÇ" olsun denildi. "Eğitimde bir ihtiyaçtır." Ekmek gibi, su gibi ... Amaçlarımız belliydi hedefimiz yakındı ve hedef kitlemiz dağlar gibi büyüktü. Her gün bir yenisine imzamızı attığımız yayınlarımızı birbirine yürekten bağlı, kariyerinde uzman beyinler bir araya gelerek üretmeye başladı. Kitaplardaki kelimeler bir mürekkep damlası gibi fikirlerin üzerine çığ olup düştüler binlerce hatta milyonlarca insanı düşündürüp bilgi sahibi yaptılar. Kendine güvenen inançlı bir ekip oluşturuldu bu manzara karşısında.

"Ben değil biz" demenin haklı gururunu yaşayan ve sektörün en iyisi olmak için gecesini gündüzüne katan "İHTİYAÇ AİLESİ" böyle kuruldu.

İş konusunda umut olduğumuz kitlelere sesimizi daha iyi duyurabilmek maksadıyla teknolojik kriterlerden asla ödün verilmedi. 2006 yılında www.ihtiyacinne.com online kitap satış sitemizle ve gezici ekiplerimizle yurdumuzun en ücra köşelerine ulaşabildik. Her başarı, yanında başka girişimleri getirdi. 2007 yılında İhtiyaç Akademi ile Merkez Dershanemiz açıldı. Dershaneye gidemeyen, yayınlarımıza ulaşamayanlar da ihmal edilmedi.AR-GE çalışmaları sonunda "O vakit biz sizin evinize gelelim." diyerek vizyonuna UZAKTAN EĞİTİM sistemini yerleştirdi. 2009 yılında sanal dershane, online dershane ve canlı kursları İnternet bağlantıları olan her yere sunarak ülkemizde bir ilki gerçekleştirdi.

Bugün Türkiye’nin tüm illerinde faaliyet gösteren ihtiyaç ailesine her gün bir yenisi eklenmektedir. Ne mutlu ki sektörel bu trend ile ihtiyaç lider kuruluş konumundadır. Türkiye genelinde yaptığımız dereceler vizyonumuzun küçük bir örneğidir. Ancak bu çalışmalarımızda hep yanımızda olan, yaptığımız yenilikleri yakalayan hedef kitlemize teşekkür ederiz. Hepimiz çok iyi biliriz ki Dün ile Bugün bir savaşa girse Yarını kaybederiz. Zire Dün geride kalmıştır. Bugün altımızda ve Yarınsa tepemizdedir. İHTİYAÇ yarınları düşünerek ve bu sorumlulukla yeni teknolojileri bünyesinde barındırmaktadır.

Bu büyük ailede yarınları birlikte yaşayacak olmanın mutluluğu ve gururu içinde hiç kimsenin emeğinin zayi olmaması dileklerimizle...

İlkelerimiz

İlkelerimiz

  • Dinamik bir beyin takımından oluşmuştur; Yeniliklere ve Yaratıcılığa değer verir; araştırma-geliştirmeye yatırım yapar;
  • Topluma karşı sorumluluk duygusu Taşır; maddi ve manevi değer katmak için çalışır; çevreye duyarlıdır.
  • Geleceğe giden yolda, Geçmişten güç ve ders almanın öneminin bilinciyle ulusal değerlere bağlıdır; ailevi ve manevi değerlere sahip çıkar, bağnazlık ve tutuculuğun karşısındadır.
  • Çalışanlarına değer katar; mesleki eğitim ve gelişimlerine olanak TANIR; başarıyı ödüllendirir.
  • Kurumsallaşmanın gerekliliğini kavramış, öğrenen ve eleştiriye açık bir organizasyona sahiptir.
  • Huzurlu bir çalışma ortamı yaratmada, takım ruhunun, ortak sinerjinin ve iletişimin gücüne inanır.
  • Müşteri odaklıdır, pazarın talep ve beklentilerini tespit ederek üretimini ona göre yönlendirir.
  • İnsana değer verir, paylaşımcılığı destekler.
  • Felsefemiz, Çalışanlarımız ve hayallerimiz ...